دانلود فیلم هامون

هامون , حمید با همسرش مهشید، دائم دعوا و کشمکش دارد. او که مشغول نوشتن رساله‌اش دربارهٔ عشق و ایمان است، در پی دوست قدیمی اش علی عابدینی می‌گردد...

تماشای آنلاین پیش نمایش فیلم
  • تریلر اول

دانلود فیلم هامون با لینک مستقیم رایگان

دانلود فیلم ایرانی هامون با کیفیت عالی 480p و 720p

تریلر  همراه کیفیت خوب (720p) اضافه شد 

***

 

توضیحات تکمیلی درباره فیلم :

این عنوان فیلمی ایرانی ساخت 1368 در سبک درام – اجتماعی به کارگردانی داریوش مهرجویی و بازی خسرو شکیبایی است. این ساخته جوایز زیادی را در هشتمین جشنواره سینمایی فجر تهران (۱۳۶۸) ، با کسب پنج سیمرغ بلورین به‌همراه جایزه ویژه هیئت داوران در آن سال بی‌رقیب بود. هامون در آن جشنواره جایزه ویژه هیئت داوران برای بهترین فیلم و همین‌طور سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، فیلمنامه، فیلمبرداری، نقش اول مرد، و بهترین تدوین شد.

در دی ۱۳۸۵، در پخش تلویزیونی این فیلم حدود 40 صحنه و گفتگو سانسور شد که همین باعث شد مهرجویی در نامه ای به رئیس صدا و سیما از این موضوع اعتراض کرد. همچنین در ادامه نقد های مختلف از این ساخته حسین پاینده، منتقد و استاد نظریه و نقد ادبی، در مقاله‌ای در مورد شخصیت هامون نوشته است: “علت توجهی را که این شخصیت عصبی، پرخاشگر و در عین حال افسرده و مستأصل در میان مخاطبان جدیِ هنر به خود جلب کرده‌است، در چه باید دید؟ یک پاسخ به این پرسش می‌تواند این باشد که هامون تداعی‌هایی کهن‌الگویی در ضمیر ناخودآگاه مخاطبان برمی‌انگیزد. مهرجویی، با خلق شخصیت هامون، به شکل‌گیری آرکی‌تایپ روشنفکر ایرانی در ضمیر ناخودآگاه جمعیِ ما ایرانیان کمک شایانی کرد. هامون کهن‌الگوی عنصر روشن‌فکری است که در محاصرهٔ سفلگان یا رَجّاله‌ها (تعبیر صادق هدایت) قرار گرفته‌است.”

 

دانلود فیلم هامون با لینک مستقیم

دانلود فیلم هامون با لینک مستقیم

لینک های دانلود فیلم هامون

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

دانلود با کیفیت 480p

دانلود با کیفیت 720p

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

عوامل ساخت و تولید فیلم :

۱- نویسنده و کارگردان: داریوش مهرجویی

2- تهیه کنندگان: داریوش مهرجویی، محمدعلی سلطان زاده، هارون یشایایی

3 – موسیقی: ناصر چشم‌آذر


پخش آنلاین تریلر فیلم:


تصاویری از فیلم :

hamon

hamon